Loovteraapiad | Koolitused | 02-05.02.2012  
 
album1

 

Austatud kolleegid!

Meil on hea meel tutvustada Teile
Jelena Asensio Martinez’i (Vassina) PhD, töötuba
Art-albumid kui perenõustamise praktiline töövahend“
 2-5. veebruar 2012, Tallinn

album2


Art-albumid on Venemaal äärmiselt populaarsed töövihikud, mida spetsialistid kasutavadperenõustamises. Antud töövihikud sisaldavad kunstiteraapiatest pärinevaid tehnikaid ja harjutusi, mis on dünaamiliselt üles ehitatud peresuhete parandamise eesmärgil 20-e seansi jooksul. Igal kohtumisel spetsialistiga täidavad laps ja lapsevanem paralleelselt ühe harjutuse Art-albumi töövihikust ning esitlevad oma tööd ja vestlevad antud teemal.
Art-albumid on erilised seetõttu, et tavanõustamise protsessi on kaasatud kunstiteraapia tehnikaid, mis loob lapsele ja lapsevanemale tingimused uues vormis suhtlemiseks (mitte ainult sõnade abil, vaid ka sümbolite vahendusel), seeläbi stimuleerides lapse ja lapsevanema suhte edasist arengut.
Art-albumite autor Jelena Asensio Martinez’i (Vassina) viib Tallinnas läbi 4- päevase koolituse kasutamaks Art-albume töös peredega.

I Töötuba: esimesel kahel koolituspäeval  (2., 3. veebruar) käsitleb autor Art-albumeid „Mina+mina“ ja „mina+Minaharjutusi ja tehnikaid, mis onmõeldud spetsialistidele, kes nõustavad vanema eelkooliea ja noorema kooliea lapsi ning nende vanemaid. Albumite kasutamine teeb nõustamisprotsessi terviklikuks, soodustab laste ja lastevanemate regulaarset kaasamist psühholoogilisse koostöösse, annab võimaluse stimuleerida omavaheliste suhete harmoniseerimist, arendab lapse ja lapsevanema vastastikku usaldust ning võimaldab lapsel ja lapsevanemal näha maailmapilti läbi teineteise silmade. Lisaks aitab iga kohtumine uurida lapse ning lapsevanema suhete teatud problemaatikat.

  II Töötuba: kolmandal ja neljandal koolituspäeval (4., 5. veebruar) käsitleb autor Art-albumeid „Mina ja Sina“ ja „Sina ja Mina“ harjutusi ja tehnikaid, mis on mõeldud spetsialistidele, kes nõustavad varajases puberteedieas lapsi ning nende vanemaid. Teises töötoas käsitletakse lisaks ka konstruktiivse suhtlemise teemat „Tähelepanuavaldused isikutevahelises suhtlemises“, osalejad saavad kogemuse kui oluline on lapse ja lapsevanema omavahelisel suhtlemisel  korrektselt väljendatud tähelepanuavaldus, toetust, kiitus või kompliment. Koolitaja toob oma praktikast mitmeid huvitavaid näiteid, kuidas Art-albumi kasutamine on abistanud peresuhete harmoniseerimist.
Antud töötuba on mõeldud: kunstiterapeutidele, psühholoogidele, pedagoogidele, sotsiaaltöötajatele ja kunstiteraapia eriala tudengitele ning kunstiteraapiast huvituvatele teistele spetsialistidele.
Töötubades osaledes saate Te võimaluse:

  1. tutvuda seansi struktuuriga, arvestades art-albumitega töötamise spetsiifikat;
  2. omandada läbi isikliku kogemuse art-albumites sisalduvad tehnikad;
  3. saada autori käest soovitusi art-albumite kasutamise kohta laste ja lastevanemate nõustamisel;
  4. arutada autoriga praktilistest kogemustest pärit näiteid.

Toimumise koht: Tallinna Ülikooli Tondi tänava hoones, tööõpetuse osakonna ruumis 114,
Aadress: Tondi 55 (nr 23 buss, peatus Marsi)
Toimumise aeg:  I töötuba Art-album “Mina+mina” 2 ja 3 veebruar kell 10.00 – 17.00
II töötuba Art-album  “Sina +Mina” 4 ja 5 veebruar kell 10.00 – 17.00
Koolitus toimub: vene keeles,  tõlge eesti keelde
Koolituse maht: kahepäevane koolitus 14 tundi, neljapäevane koolitus 28 tundi
Rühma suurus:  maksimaalselt 20 osalejat
Koolituse maksumus: Kahepäevalise koolituse hind 80 €, ELTÜ liikmetele 70 €
                                     Nejapäevase koolituse hind 150€, ELTÜ liikmetele 130€
On võimalik osaleda tunnistust saamata ka ainult ühel koolituspäeval – hind 50 €

Koolituse korraldaja: Eesti Loovteraapiate Ühing.

Kontaktisik: Helen Tartes-Babkina, info@helentartes.ee

Koolitusele registreerimine:  palume osavõtusoovist teatada hiljemalt 31. 01. 2012 meiliaadressile: info@loovteraapiad.ee. Registreerunuteks loetakse neid soovijaid, kes on koolitustasu ülekandnud ELTÜ (Eesti Loovteraapiate Ühing) arveldusarvele nr 2210 2681 6086 Swedbankis hiljemalt 1. 02. 2012.
Selgitusse palume märkida Art-albumi töötuba 2.-3. 02. 2012 ja/või Art-albumitöötuba 4.5.02. 2012.

         

LenaKoolitaja: Jelena Asensio Martinez (Vassina) on psühholoogiateaduste kandidaat (PhD, Vene Teaduste Akadeemia Psühholoogia-instituut, 2006), psühholoog-nõustaja, kunstiterapeut. Venemaa Kunstiteraapia assotsiatsiooni liige, Ärimajanduse Instituudi psühholoogiateaduskonna juhataja, Akadeemik S. I. Vavilovi nim. Teaduslik-Tehnilise Ühingu psühholoogiasektsiooni teadusjuhendaja. Kunstiteraapiaalaste treeningute ja seminaride autor ja läbiviija Venemaal ja mujal – Tšehhis, Hispaanias, Indias. Venemaa psühhoteraapia- ja psühholoogiaalastes väljaannetes avaldatud publikatsioonide autor.
Töövihikute „Art-albumid perenõustamises“, „Mina ja Sina“, „Sina ja Mina“ (Moskva: Genesis 2010) ning „Mina+mina“, „mina+Mina“ (Moskva: Genesis 2011)  kaasautor –mille esimene tiraaž on läbimüüdud!

       
tagasi
 
Copyright © All rights reserved
Lai 13, 10133, Tallinn, Estonia | info@loovteraapiad.ee