Loovteraapiad | Koolitused | 03-04.12.2011  
 


Läbiviijad:
Terje Kaldur ja Mari Mägi
Korraldaja: Eesti Loovteraapiate Ühing

 

Liikumistöötuba  “Heledaks tantsitud pime aeg”

3. detsember, laupäev  - 15:00 – 18:00
4. detsember, pühapäev – 16:00 – 18:00

  „ On kaks viisi valgust anda: kas olla küünal või peegel mis seda peegeldab“, on öelnud Ameerika kirjanik Edith Wharton. Detsembrikuu varased pimedad õhtud on mõnusad küünlavalgel iseendasse vaatmiseks. Küünlaleegi liikumine liigutab ka meid. Töötoas pöörame tähelepnu sellele, mida meie keha vajab ning avastame seeläbi enda varjus olevaid ressursse, mis ka pimedal ajal silmad särama panevad. Töötoas on võimalus vaadata läbi liikumise iseendasse, leida kontakt teistega ja olla osa grupist. Nii leiame läbi  liikumisrõõmu loovaid võimalusi eneseväljenduseks, emotsionaalseks ja füüsiliseks heaoluks.

Toimumise koht: Tallinna Ülikooli Kunstide Instituut, Lai 13, ruum 208 (II korruse saal)
Rühma suurus: 6-12osalejat
Töötoa maksumus: 2 päeva 25€, laupäev 15€, pühapäev 10€
Registreerimine: terjekaldur@gmail.com

Terje Kaldur on psühholoogina erinevaid loovteraapiate tehnikaid ja meetodeid kasutanud töötades koolis, aga ka vähihaigete, hariduslike ja psühhiliste erivajadustega lastega ning erinevates töötubades. Samuti on talle pikka aega olnud oluliseks erinevad tantsu- ja liikumisviisid ning sealt saadud kogemused. Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate eriala magistrandina on tema huviks just tantsu- ja liikumisteraapia, mis annab võimaluse luua mõistmist keha, meele ja tunnete vahel, ühendades selleks liikumise, kehateadlikkuse ja loova eneseväljenduse.
Mari Mägi  kui tantsija, koreograafi ja lavastaja huviks on inimese sisemise liikumise ning ruumi üksteise mõju lavalises dialoogis ning kuidas see jõuab vaatajani. Olles ka somaatilise liikumise õpetaja, Body-Mind Centering ® Practitioner ning käesoleval hetkel Tallinna Ülikooli rakendusloome osakonna kunstiteraapiate tantsu- ja liikumisteraapiale spetsialiseeruv magistrant, on tema huviorbiidis olemise lihtsad kuid tähtsad vormid ning nende väljendumine läbi liikumise ja tantsu.

tagasi
Copyright © All rights reserved
Lai 13, 10133, Tallinn, Estonia | info@loovteraapiad.ee